خوابیدن زیاد همسر در منزل

/ آوریل 17, 2018 / بدون دیدگاه / در مقالات کوتاه / توسط

#خوابیدن زیاد همسر در خانه!

یکی از شکایت های شایع خانم ها وقتی که به روانشناس مراجعه می کنند ، خوابیدن زیاد همسر در خانه و یا توجه آن ها به تلویزیون است!

خوابیدن یا تماشای تلویزیون و مطالعه و ورق زدن مجلات و روزنامه ها راه های اجتنابی هستند که معمولا آقایان برای کناره گیری از شنیدن غر غر ها و شکایت های همسرانشان انتخاب می کنند!

در خانه هایی که نحوه برقراری ارتباط زوجین با یکدیگر دوستانه و محبت آمیز نمی باشد و بوی کنترل و تحکم و نق و غرو شکایت دارد،و انتقاد و سرزنش گری ، زیاد است،یکی از زوج ها یا هر دو زوج به اجتناب روی می آورند.

 

آقایان فرار از خانه را ابتدا با سرگرم شدن پای تلویزیون و خوابیدن بیشتر آغاز می کنند وخانم ها با آشپزی و مرتب کردن وسواسی خانه و رسیدگی بیش از اندازه به سرو وضع خودشان یا فرزندانشان!
و سپس ممکنه است این روند به سمت گریز از خانه به صورت شرکت در دوره های دوستانه و غیره ، به صورت افراطی ادامه پیدا کند!
اگر در خانه شما نیز رنگ و بوی اجتناب دیده می شود، سعی کنید رفتارهای خود را آنالیز نموده و مشاهده کنید نحوه بیان شما چقدر کنترل گرایانه می باشد؟

خوابیدن زیاد همسر در خانه:ادامه
برای ساختن یک رابطه گرم، غرغر و شکایت مضاعف و درخواست توجه از طرف مقابل به طور موقت ممکن است جواب بدهد اما راه حل اصلی تغییر اساسی در خود فرد شاکی می باشد.
نحوه بیان و زبان بدن صحیح را بیاموزید و تغییر را از خودتان آغاز نمایید.
چنانچه دچار مهر طلبی و توجه طلبی افراطی می باشید آن را درمان نموده و ریشه ضعف های وجودی خود را که باعث ایجاد وابستگی در شما می شود را پیدا نمایید!
چنانچه این کنترل گری و سخت گیری های شما باعث شده است روابط شما به سردی بگراید به دنبال کودک ناامن درونتان باشید و دلیل احساس عدم امنیت و نا امنی او را پیدا کنید.
یادمان باشد همسران ما غول چراغ جادوی ما نیستند!
آن ها می خواهند با ما زندگی کنند! ولی درمانگر ما نیستند!
آن ها نمی توانند نیاز های غیر منطقی ما را براورده کنند.
ما باید حقایقی مهم درباره خودمان را بشناسیم، بپذیریم و درمان کنیم.

موفق و پیروز باشید
#لیلی_نعیمی
#روانشناس_بالینی
#روابط_زوجین

@psychotheleilynaeemi

مقالات مرتبط

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *