...

قانون %۲۰

/ اسفند ۱۴, ۱۳۹۷ / بدون دیدگاه / در مقالات / توسط

این طبیعت انسان است که دائم ارزیابی و سنجش کند.
به محض اینکه را فردی آشنا می شود می خواهد او را بیازماید.
در روابط هر چقدر بیشتر نرمش نشان دهید انسان ها از شما انتظار نرمش بیشتری خواهند داشت، تا جایی هم ادامه خواهند داد که باطری شما کاملا خاموش شده و سپس شما را دور بیندازد!
بیش از حد لطف کردن، قاطع نبودن و مهربانی و خدمات دادن به دیگران، معرفی شماست به دیگران درباره ی شخصیت ضعیفتان!
اشتیاق زیاد برای جلب رضایت دیگران از جذابیت شما می کاهد یا بهتر است بگویم، شما را زیر پای دیگران له می کند!
حالا باید چه کرد تا بسیاری از افراد را از سو استفاده شدن و مثل یک مسئله ریاضی روی کاغذ چرک نویس حل کردن نجات داد؟!
ترس از تنهایی را باید درمان کرد!
ترس از رها شدگی و طرد شدگی!
همان احساس ها و باورهای غلطی که روزی در آن ها نهادینه شده و حالا حاضرند به هر ترتیبی مراقب حال دیگران باشند تا تنهایشان نگذارند…
چقدر درد اور است..
اولین جایی که آزادگی انسان از بین میرود اسیر باورها شدن است.
تنهایی را که بپذیری و از آن نترسی، رها شدن از انسان هایی که تنها به دنبال سبک، سنگین کردن و مقایسه تو با دیگران هستند را که انتخاب کنی، کسی در درون تو سر بر خواهد اورد و از تو تشکر خواهر کرد و آشتی و دوستی با خودت آغاز خواهد شد!
ابتدا خودت را پیدا کن و به آسیب دیده ی درونت برس…
آنقدر وقت لازم دارد که مدتی به بودن کسی در زندگی ات هم نرسی فکر کنی…کم کم که خودت را بشناسی و از نیازها و خواسته ها، ارزش ها و اولویت هایت با خبر شوی، آن قدر فرصت لازم که کم کاری های قبل را برایش جبران کنی که یادت می رود به دیگران برای بودنشان به اشکال مختلف التماس کنی!
آن قدر خودت به خودت محتاجی که دیگر یادت نمی آید ناجی زندگی همه باشی..
هر چه خودت را درک کنی ، بزرگ‌تر خواهی شد و به ارزش وجودی خودت پی خواهی برد، وقتی بدانی که و چه هستی احترام به خودت را در اولویت قراز خواهی داد…با حال خوش تری بر می گردی به ارتباط و به دیگران، اما این بار، دیگران در ارتباط با تو متوجه می سوند تمام وجود تو متعلق به آن ها نیست!
حدو مرز و چارچوب تو به زیبایی مشخص است!
گاهی در دسترس است و گاهی خیر.
در وجودش بخش هایی ناشناخته در پشت چارچوب ها و مرزها وجود دارد که انگیزه مزدان و زنان دیگر را برای کشف شدن تحریک خواهد کرد.
انسانی که صد در صدش برای خودش است و با ده الی بیست درصد وجودش وارد اجتناع و روابط می شود، بسیار جذاب و کاریزماتیک خواهد بود.
به همان اندازه که مرموز به نظر میرسد، به همان اندازه نیز شفاف و راحت است.
به راحتی درخواست می کند و نظراتش را بیان می کند.
بدون ترس درخواست هایی که با ارزش های وجودش نا همخوان باشند را رد می کند و با آرامش خاطر و تمرکز بر خود و زندگی شخصی اش به بهترین پیشنهادها پاسخ آری می دهد.
خوشحالی درونی او در ظاهرش نمایان است و انسان ها به سمت انرژی مثبت و خاطر شادمان و آرامش واقعی اش کششی وصف ناپذیر احساس می کنند.

درباره نویسنده لیلی نعیمی من روانشناس هستم و در حوزه درمان و برگزاری کارگاه ها و سمینارهای روانشناسی فعال می باشم. عضو انجمن هیپنوتیزم ایران ومتخصص کوچینگ.
نوشته های مرتبط

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *