طلاق سالم

/ اکتبر 1, 2018 / بدون دیدگاه / در مقالات / توسط

طلاق سالم:

طلاق سالم حاصل یک تفکر سالم و اقدام صحیح می باشد.

در اکثر مواقع ازدواجی به جدایی ختم می شود که یک یا هر دو طرف، بدون شناخت کافی از خودشان و سپس از یکدیگر و قبل از بررسی و مشورت گرفتن از افراد متخصص و با پیشنهادهای اقوام و دوستان و یا برای لجبازی با خانواده و یا فرار از کانون سرد خانوادگی و… به ازدواج با یکدیگر رو آورده اند!

حالا همین دو نفر، با این شناخت ناقص وارد کش مکش های زیادی می شوند که هم خودشان در آن سهیم هستند و هم طرف مقابلشان و این روند ادامه خواهد داشت تا جایی که تصمیم به جدایی می گیرند!! خوب این جدایی هم مانند همان ازدواج می تواند غلط باشد.

دو نفر که از اول دانا نبوده اند، با هر پست و مقام اجتماعی…،حالا نیز از قبلشان بد تر هستند،زیرا این مدت از لحاظ عصبی داغون شده اند و تفکر منطقی شان تحت الشعاع مشکلات زندگی پایینتر نیز آمده است.

در مورد طلاق سالم اگر خودتان در این موقعیت به سر می برید یا افرادی را می شناسید، به شما توصیه می کنم، مدتی از هم فاصله بگیرید. به کار هم کار نداشته باشید و هر کدام از شما به آرامش نسبی برسید.

وقتی آرام شدین به یک روان درمانگر مورد اعتمادتان مراجعه نموده و از او بخواهید سبک فکری،باورها و طرحواره های شما را که باعث ایجاد چنین آشفتگی ها در زندگیتان می شود را کشف نموده و به شما کمک کند زین پس زیبا تر فکر و زندگی نمایید، از روان درمانگر خود بپرسید چقدر زمان لازم دارید تا به سلامت واقعی فکر و احساس و شخصیتتان دست پیدا کنید.

در ادامه ی طلاق سالم می خوانیم :

در طول مدت شناخت خودتان از نزدیک شدن عاطفی و فیزیکی به همسرتان به عنوان یک برنانه درمانی که روان درمانگر شما تجویز می کند بپرهیزید.این مدت فقط زمان شناخت و تغییر و درمان می باشد.

اتفاقات بسیار خوبی خواهد افتاد! ممکن است شما به شناختی درباره خود برسید که اکثر تقصیر هایی را که قبلا به گردن دیگری می انداختید تقبل نمایید.ممکن است متوجه شوید با مدیریت
تعارضات طبیعی که بین هر دو نفری، ممکن است وجود داشته باشد، شما هم دوباره می توانید به زندگی مشترکتان روح تازه ای ببخشید.

ممکن است راه درست برای شما و همسرتان جدایی باشد، ولی یک جدایی بسیار محترمانه و کم آسیب . حتی اگر همسرتان حاضر نشد به خودش کمک کند و به شناخت خود بپردازد، شما به تنهایی این کار را انجام دهید. تا به نتایج بسیار ارزشمند و ادامه ای آگاهانه تر دست یابید.

طلاق سالم 

لیلی نعیمی
روان درمانگر بالینی

مقالات مرتبط

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *