...

چرا در برزخ تنهایی رها میشوم ؟!…

/ خرداد ۹, ۱۳۹۸ / بدون دیدگاه / در مقالات / توسط

#رها_شدگی
#طرحواره_طرد


تله یا طرحواره طرد رو بیشتر در افرادی با ویژگی و سبک ارتباطی لمسی_تماسی مشاهده کرده ام. هر روز یک یا چند تا از آن ها نالان از درد فراق سراغ من را می گیرند و به دنبال مرهمی برای غصه هایشان یا دارویی برای درمان می گردند.
آن ها افرادی هستند که باید نزدیک شوند، ارتباط بگیرند، درامیخته شوند، تا حس کنند ! بله آن ها به دنبال فهمیدن ، درک کردن، فکر کردن نیستند، بلکه به دنبال حس کردن به عمق رابطه ای وارد می شوند که طرف مقابل تازه در حال بررسی جوانب آن رابطه است!
آن ها گرم و صمیمی پیش می روند و رویای بودن همیشگی با هم را در سر می پرورانند، در صورتی که افراد قانون مند، تفکرمدار وسخت گیری که به خاطر ظاهر حمایت گرشان، انتخاب نموده اند، وقت زیادی لازم دارند تا دلیل باهم بودن طولانی مدت با آن ها را پیدا کنند و در حال دو دو تا چهارتاهای ذهنی به سر می برند.
این رابطه از سوی یکی پیگیری می شود و دیگری خود را عقب می کشد.
یکی احساس ترس می کند و فشار می اورد برای بیشتر باهم بودن، و دیگری به همان میزان عقب نشینی می کند.
نه این بد است و نه آن.
فرد تفکر مدار زمان می خواهد تا بخش عاطفی_ هیجانی مغزش را مجاب کند و دلایلی بیابد که به واسطه آن برای بودن با او بله ای محکم و واقعی بگوید، اما فردی که از طریق تماس و ارتباط آرام‌می گیرد، با نشان دادن اشتیاق افراطی، نظم ذهنی فرد چارچوب مند را بر هم‌می زند!
و هیچ چیزی برای چنین فردی زشت تر از این به نظر نمی رسد که کسی نظام فکری و تحلیل های عقلانی اش را بر هم ریزد. تفاوتی نمی کند که طرف مقابل چقدر برازنده باشد، در هر صورت او یک احمق جلوه می کند!
و دلیلی وجود نخواهد داشت تا او بخواهد جواب مثبت بدهد.
رفته رفته جواب تلفن ها و اشتیاق های فرد علاقمند را نمی دهد و او را در برزخی از ناباوری رها می کند!
اینجاست که باید اهمیت ویژگی های منحصر به فرد خود و دیگران را شناخت تا بتوان ارتباط های خوب را قم زد و حفظشان کرد.
اگر تجربه اش را داشتی، این بار یا علاقمند به فردی با ویژگی های خودت بشو یا صبر کن و سریع دل نباز و نقش یک عاشق و دلداده را بازی نکن.
(اگر زن یا مردی را قدرتمند، حامی، متفکر یافتی، بدان او به همان میزان زمان بیشتری لازم دارد تا تو را بشناسد، اعتماد کند و عاشق شود. )

درباره نویسنده لیلی نعیمی من روانشناس هستم و در حوزه درمان و برگزاری کارگاه ها و سمینارهای روانشناسی فعال می باشم. عضو انجمن هیپنوتیزم ایران ومتخصص کوچینگ.
نوشته های مرتبط

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *